475 yataklı Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yozgat İli, Merkez Yukarı Nohutlu, II. Mıntıka Mahallesinde bulunan 82 ada, 106 parsel üzerinde yapılması planlanmıştır.

İş Ortakları:

SILA DAN. BİL. SAĞ. İNŞ. TİC A.Ş.

Ş.A.M. YAPI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

RÖNESANS HOLDİNG A.Ş.

RÖNESANS MEDİKAL YATIRIMLARI A.Ş.

İhale komisyonunca, ihaleyi alan ortaklığın finansal modeli, proje teklifi gibi konularda detaylı incelemeler başlatıldı.Yüklenici firma, Yozgat'a yapılacak 475 yataklı hastanenin, projenin finansmanını, uygulama projesini, tasarımını, inşaatını, medikal cihaz ve diğer ekipmanlarının tedarikini ve tesis için gerekli mefruşatı sağlayacak. Yüklenici, ayrıca tesislerin bakım ve onarımı, görüntüleme, laboratuvar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek dâhil olmak üzere destek hizmetlerinin sunumunu yürütecektir. Sağlık hizmetleriyle uyumlu ve bakanlıkca onaylanmış, ticari alanların yapım ve işletmesini de üstlenecektir.

Projede sözleşme imzalanmıştır.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu katılımı ile 20.08.2013 de Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temel atma töreni gerçekleşmiştir.


Tasarım @ www.guzel-sanatlar.net